تازه ترین ها

مشاهده بیشتر

نکات مهم پس از خرید خانه در اسپانیا

خرید خانه در اسپانیا پروسه ای است که در ابتدا کمی پیچیده به نظر می رسد. کمتر وبسایتی وجود دارد که به نکات پس از خرید خانه اشاره کرده باشد ما در این مقاله توجه شما را به چند نکته مهم در پروسه خرید خانه در اسپانیا که بر اساس تجربه در این سالها کسب کرده ایم جلب می نماییم:

 

خرید ملک در اسپانیا

1. کلیه اسناد خرید خانه را کپی کنید

توصیه می شود که حتما یک کپی از قرارداد خرید خانه، رسیدهای دفتر اسناد رسمی، رسید پرداخت ها و ... را در یک جای امن مانند گاو صندوق و یا حداقل روی فضای ابری خود نگه دارید. این اسناد جهت اثبات اینکه شما صاحب ملک هستید و همینطور برای ارائه خدمات، کاربردی هستند و در نهایت زمانی که قصد فروش خانه را داشته باشید و باید مالیات بر سود سرمایه خود را بپردازید تمامی این مدارک مورد نیاز است. بسیاری از کشورها به دنبال تأمین کسری بودجه هستند و شما باید از محل نقدینگی خود با ارائه مدارک ثابت کنید که وجوه شما مطابق با مقررات مبارزه با پولشویی است.

2. از متخصصان محلی خرید خانه در اسپانیا کمک بگیرید

بعنوان شخصی که در خارج از کشور ملک خریداری کرده اید، قطعا این اولین خانه شما نیست و خانه دوم شماست که با هدف گذراندن تعطیلات و یا برای سرمایه گذاری خریداری می شود. در این مورد، اکیدا توصیه می کنیم که سعی نکنید این پروسه را به تنهایی مدیریت کنید. در واقع مدیریت از راه دور تقریبا غیرممکن است، به همین دلیل باید از بعضی شرکای محلی کمک بگیرید: کارهای بازسازی، مدیریت املاک، پرداخت مالیات، موارد بسیاری در این پروسه وجود دارد که می توانید به شریک محلی قابل اعتماد واگذار کنید تا تجربه شما از خرید خانه را به تجربه ای موفق تبدیل کنند.

خوب است بدانید: بسیاری از خدمات در اسپانیا بسیار ارزان تر از کشور شما خواهد بود، با خرید خانه در اسپانیا حتما شگفت زده خواهید شد.

3. خرید خانه در ساختمان چند واحدی

اگر قصد خرید خانه در یک آپارتمان یا ساختمان چند واحدی را دارید، حتما یک مدیر ساختمان خواهید داشت. این شرکت همه مشکلات مشترک ساختمان مانند پله ها، باغ، پشت بام، نما، استخر و…  را برای کلیه مالکین مدیریت می کند. اگر برای تملک املاک خود وکیل گرفته اید، بیشتر اوقات وکیل شما وضعیت ساختمان را با شرکت مدیریت ساختمان بررسی می کند. در هر صورت، شما باید با مدیر ساختمان تماس بگیرید تا مطمئن شوید که اطلاعات ارتباط با شما را اعم از تلفن و ایمیل دارد و در صورت نیاز می تواند با شما در تماس باشد.

 

خرید ملک در اسپانیا

4. بیمه کردن خانه برای محافظت از دارایی خود

بیمه کردن ملک کار بسیار راحتی است. با بیمه کردن ملک در صورت بروز حادثه، هر اتفاقی برای اموال شما مانند دیوارها، مبلمان و همچنین اموال شخصی شما بیافتد، تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. بیمه شخص ثالث جبران خسارت وارده به افراد را تضمین کرده و از شما و خانواده تان در برابر هرگونه خسارت مادی یا غیر مادی ناشی از حوادث محافظت میکند.

چه زمانی باید ملک خود را بیمه کنید؟

به محض پرداخت اولین بخش از مبلغ خرید ملک باید برای بیمه اقدام کنید، حتی می توانید قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمی این کار را انجام دهید. با این کار می توانید اموال خود را در برابر هر رویدادی که به محض مالک شدن آن ملک رخ می دهد تحت پوشش بیمه قرار دهید. شما به محض امضای سند خرید ملک در دفتر اسناد رسمی به عنوان مالک شناخته می شوید. بنابراین، بیمه اموال خود را فراموش نکنید.

5. بررسی های امنیتی آپارتمان در اسپانیا

نکته بسیار مهم، از روز اول قفل های خانه خود را عوض کنید و سیستم هشدار فعلی را ارتقا داده یا اضافه کنید. امروزه روش های بسیاری وجود دارد که به شما امکان دسترسی به ملک و مدیریت آن را خواهد داد تا از ایمنی ملک خود مطمئن شوید.  استفاده از دوربین تا حدودی مناسب و کم هزینه است. با نصب یک سیستم کامل امکان دسترسی از راه دور و کنترل داخل و خارج خانه از طریق تلفن خود را خواهید داشت.

6. آیا قصد کسب درآمد از ملک خود را دارید؟

قصد اجاره کوتاه مدت دارید یا بلند مدت؟

آیا در خانه خود یک اتاق خواب اضافی دارید یا برای چند ماه در خانه خود زندگی نخواهید کرد و یا اینکه شما در تعطیلات هستید؟ اگر در ملک اسپانیایی خود زندگی می کنید همه این فرصت ها، مناسب برای کسب درآمد از ملک شما میباشند. قطعا اگر ملک خود در اسپانیا را بعنوان خانه دوم خود خریداری کرده اید، کسب درآمد از آن بسیار منطقی تر است. ما در دنیایی زندگی می کنیم که به لطف Airbnb و خدمات گسترده آن، کسب درآمد اضافی از ملک کار بسیار آسانی است. قوانین زیادی در مورد اجاره کوتاه مدت در اسپانیا وجود دارد و این مقررات در مناطق مختلف اسپانیا متفاوت است. حتما با یک وکیل در این زمینه مشورت کنید.

اگر ملک خود را به عنوان سرمایه گذاری خریداری کرده اید، می توانید اجاره بلند مدت را به اجاره کوتاه مدت ترجیح دهید. این به معنای گردش مالی کمتر با مستاجر و نرخ اشغال بیشتر ملک باشد. فراموش نکنید که حتما در مورد مستاجران خود دقت کنید و همچنین به یاد داشته باشید که مقررات مالک و مستاجر را با وکلای املاک ما بررسی کنید.

 

اقامت اسپانیا

7. مالیات خانه در اسپانیا

سرمایه گذاری یعنی مالیات. تعیین نرخ و میزان مالیات خرید ملک در اسپانیا به عوامل گوناگونی بستگی دارد، از جمله قیمت و متراژ ملک، نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی طرفین معامله و یا میزان وام دریافتی برای خرید ملک در این کشور. همچنین مالیات خرید ملک نوساز، ملک در حال ساخت و یا ملک چند سال ساخت در این کشور نیز متفاوت می باشد. مالیات سالانه املاک اسپانیا در فرهنگ و زبان اسپانیایی به عنوان Impuestos sobre Bienes Inmuebles  شناخته می شود که توسط مقامات محلی دولتی تنظیم و مشخص می شوند. فراموش نکنید که حتما در این زمینه با وکیل و مشاور مالیاتی خود مشورت کنید.

8. آب و برق ملک را وصل کنید

برای اینکه آپارتمانی که در اسپانیا خریده اید قابل سکونت شود، راه اندازی آب، برق، گاز و اینترنت ضروری است. فراموش نکنید که حتما فیش های پرداختی را بررسی کنید امروزه این کار را می توانید بصورت آنلاین انجام دهید.

لازم به ذکر است که خدمات آب و برق یکی از موارد نادری است که در اسپانیا گران تر از بقیه نقاط اروپا میباشد، بنابراین از قرار داد خود مطمئن شوید و آب و برق را رایگان در نظر نگیرید!

9. آبگرمکن، وسایل برقی و گاز را چک کنید

لازم است بدانید که اسپانیا در صورتیکه گاز برای مدتی قطع باشد وقتی بخواهید مجددا آن را وصل کنید نیاز به مجوز نصب خواهید داشت. حتما تمامی وسایل الکتریکی خانه چه در آشپزخانه و چه در جاهای دیگر را چک کنید.

نکته: اگر در خانه سیستم های قدیمی وجود دارد که مقدار زیادی برق مصرف می کنند، با توجه به بالا بودن قیمت برق در اسپانیا بهتر است یخچال خود را به یخچالی با نشانگر رتبه A مصرف انرژی ارتقا دهید و یا مصرف خود را کاهش دهید؟ تمام وسایل برقی خود را چک کنید!

10. دتکتور یا ردیاب دود و مونوکسید کربن

در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا حتما باید خانه ها به سیستم دتکتور مجهز باشند ولی برخی دیگر مانند اسپانیا اینطور نیستند. اما فکر کردن به ابزارهایی که به راحتی در دسترس هستند و زندگی شما را نجات خواهند داد، خوب است. با توجه به دانش ما استفاده از دتکتور در اسپانیا طبق قانون الزامی نیست، توصیه می کنیم مقررات جاری صادره از مقامات محلی اسپانیا را مطالعه کنید.

11. بررسی تهویه مطبوع

در اسپانیا بسیاری از ملک ها سیستم برق متناوب (AC) دارند، اما بسیاری نیز این سیستم را ندارند. اگر ملک شما مجهز به این سیستم است حتما بررسی کنید که آیا به درستی کار می کند یا خیر، فیلترها را عوض کنید و در نهایت از یک شخص متخصص برای بررسی سیستم کمک بگیرید.

12. کارهای نوسازی، نقاشی و طراحی داخلی

بهترین زمان برای بازسازی سریع و نقاشی دیوارهای منزل زمانیست که کسی در خانه ساکن نیست و خانه بدون مبلمان است. در اسپانیا، بسیاری از اشخاص متخصص را می توانید با قیمت مناسب پیدا کنید اما همیشه بهتر است برای انجام این امور با تیم های بزرگ و حرفه ای کار کنید.

13. در نظر گرفتن یک برنامه نگهداری از ملک

یک ملک نیاز به نگهداری منظم و متناوب دارد: نظافت، نقاشی، امنیت، بررسی لوازم الکتریکی و ... همه می دانیم که یک بررسی منظم و سریع هزینه های طولانی مدت نگهداری از ملک را کاهش می دهد. از ابتدا برای نگهداری از ملک خود یک چک لیست اختصاصی در نظر بگیرید.

14. اندکی پس انداز داشته باشید

نکته آخر اینکه هزینه نگهداری ملک به نسبت بالا است، یک خانه در کوتاه مدت هزینه های کم و در بلند مدت هزینه های بیشتری دارد که شامل هزینه های منتظره و یا غیرمنتظره ای می شود. توصیه می کنیم که همیشه این هزینه ها را برای نگهداری ملک خود در نظر داشته باشید.

15. آشنایی با همسایگان

آشنایی با همسایگان می تواند برای هر دوی شما مفید باشد. شما در کنار یکدیگر زندگی خواهید کرد، پس با شناختن یکدیگر تصمیم گیری در مورد موضوعات و مشکلات احتمالی آسان تر است.

هلدینگ بین المللی اینوید با چندین شریک محلی در اسپانیا، در زمینه خرید خانه در اسپانیا خدمات ویژه ای را به هموطنان عزیز ارائه می دهد.

 

هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 17 در تماس باشید**

اقامت اروپا|خرید ملک در اروپا|سرمایه گذاری در اروپا

هلدینگ بین المللی اینوید 

طراحی سایت و بهینه سازی:آریا سافت  

تماس 24 ساعته