خرید ملک در ترکیه 

 • اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک با سرمایه گذاری 250 هزار دلاری
 • اخذ پاسپورت و شهروندی ترکیه
 • صفر تا صد پروسه تنها در 4 ماه

کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که به علت داشتن مرز زمینی با ایران، نیاز به ویزا نداشتن و نزدیکی فرهنگ آن به فرهنگ ایران، رفت و آمد ایرانیان به آن زیاد است. همین موارد باعث شده تا خرید خانه در ترکیه، به یکی از اهداف ایرانی‌ها تبدیل شود. یکی از راه‌های اخذ اقامت ترکیه سرمایه ‌گذاری یا خرید ملک در ترکیه است. این کشور توریستی با مناظر طبیعی زیبا و آب و هوای مناسب یکی از بهترین کشورها برای گرفتن اقامت است و یکی از آسان ‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت خرید خانه در این کشور است.
بسیاری از شهرهای تفریحی و توریستی در ترکیه، قیمت‌های مناسبی برای خرید ملک ارائه می‌کنند و همین امر خرید خانه را در کشور ترکیه برای ایرانیان امکان‌پذیر کرده است. در شهرهای مختلف مانند آنتالیا ویلاهای بسیاری با معماری اروپایی موجود است که قابل خریداری برای ایرانیان است.
این شهر ساحلی با آب و هوای بسیار خوب یکی از گزینه‌های مناسب برای انتخاب و اقدام خرید خانه در ترکیه است. همچنین خرید ملک در استانبول یک اقدام مثبت و بسیار مناسب است. استانبول به عنوان توریستی‌ ترین شهر ترکیه، با آب و هوایی چهار فصل بهترین مکان برای خرید خانه در این کشور است.

turkey

مزایای دریافت شهروندی ترکیه

 • سرمایه گذاری مطمئن،
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های بین المللی در سراسر دنیا
 • امکان استفاده از امکانات شهری و شهروندی همانند همه شهروندان ترک
 • دریافت تسهیلات بانکی جهت خرید مستغلات وسایل نقلیه و … با بهره بسیار پایین(3 تا 5 درصد)
 • امکان دریافت کارت های اعتباری
 • خرید خودرو و اجناس با قیمت واقعی جهانی
 • امکان سفر به ۱۰۷ کشور جهان بدون نیاز به ویزا
 • امکان تحصیل ارزان در دانشگاههای کشور ترکیه ( در مقایسه با فردی که با اقامت ایران برای دانشگاه کشور ترکیه اقدام می نماید هزینه پرداختی ناچیز خواهد بود )
 • تسهیلات و سهولات در خصوص اخذ ویزا از کشورهای اروپا و آمریکا
 • تجارت آزاد و به دور از تحریم در سراسر جهان
 • امکان مدیریت شرکت بر بستر اینترنت از ایران و یا سراسر جهان
 • امکان دریافت شماره های بین المللی تلفن در ترکیه برای تجارت شما

 قوانین خرید ملک در استانبول

برای خرید ملک در ترکیه می بایست راهنمای قوانین خرید ملک در ترکیه توسط وزارت کشور و امور خارجه این کشور تنظیم شده است را مطالعه نمود. در صورتی که هر فرد به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط باشد می‌تواند این قوانین را به زبان اصلی مطالعه کند. اما باید توجه داشت این قوانین به عنوان سند رسمی معتبر نیست و تنها جنبه قانونی و قراردادی آن مد نظر است.
طبق قانون املاک و اراضی که در سال 2012 تصویب شده است، خرید و تملک اراضی برای تمام اتباع خارجی در کشور ترکیه مانعی ندارد. برای کسب هر گونه اطلاعات تکمیلی تماس با کنسولگری و سفارت ترکیه امکان‌پذیر است.
همچنین می‌توان با سازمان ثبت و نقشه‌برداری اراضی در ترکیه تماس گرفت و تمام مشخصات سند و ملک را با ایشان چک کرد. بر اساس این قانون تمام شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملکی اعم از تجاری، مسکونی یا ویلایی را با کسب استعلام از مراجع مربوطه خریداری نماید.
شهروندان خارجی که اقدام به خرید و ساخت ملک می‌کنند، باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند. علاوه بر آن نیاز است تا پروژه مربوطه در طی این دو سال به وزارتخانه مربوطه در کشور ترکیه معرفی گردد. پروژه‌های تجاری نیاز به طی کردن مراحل اداری دارد و باید اقدامات لازم پیش از ساخت و انجام پروژه صورت گیرد.

نکات مهم در پروسه خرید ملک و اقامت ترکیه

 • استعلام وضعیت ملک از سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه در خصوص بدهی ملک، وام، محدودیت قانونی اعمال شده بر ملک توسط دستگاه قضایی و یا…
 • اگر یکی از دفاتر درخواست خرید خانه توسط متقاضی خارجی را رد کرد، متقاضی می تواند از طریق اداره و یا سرپرستی منطقه به طرح درخواست مجدد اقدام نماید
 • دقت در انتخاب مشاوران،سازندگان، متقاضی میتواند از مشاور و یا سازندگان درخواست ارائه مجوز های قانونی آنها را داشته باشد و یا از صحت فعالیت آنها با استعلام از مراجع مربوطه مطمئن شود.
 • خرید ملک در ترکیه یکی از شاخصه های بررسی درخواست اقامت ترکیه توسط وزارت کشور ترکیه می باشد و به تنهایی تضمین کننده اخذ اقامت دائم و یا کوتاه مدت خریدار نمی باشد، تصمیم اعطای اقامت در اختیار وزارت کشور و بر اساس شاخصه های متفاوتی صورت می پذیرد. خریدار می بایست قبل از اقدام به خرید به نیت اخذ اقامت ترکیه و یا تابعیت ترکیه بر اساس تبلیغات انجام شده صحت آنها را از وزارت کشور ترکیه و یا سفارت جمهوری ترکیه در کشور مبدا را جویا شود

هلدینگ بین المللی اینوید کلیه خدمات اعم از مشاوره سرمایه گذاری،تحقیق بازار املاک و تمامی استعلامات املاک مدنظر شما را به صورت VIP انجام می دهد.

residency

 شرایط و محدودیت‌های خرید ملک در ترکیه

اتباع خارجی می تواند تا مرز 30 هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کند. شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره زمین‌هایی که در مناطق نظامی و امنیتی واقع شده باشد را ندارند.
قرارداد خرید ملک در ترکیه بر اساس شرایط زیر برای ملک‌های مسکونی و تجاری می‌تواند باطل شود:

 • اگر ملک مورد معامله باعث نقض یا شکسته شدن قوانین کشور ترکیه شده باشد.
 • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان‌های امنیتی باعث لغو قرارداد می‌شود.
 • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها می‌تواند موجب باطل شدن مالکیت فرد شود.
 • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه

فرآیند خرید ملک در ترکیه

 • تعیین بودجه و مشخص کردن شهر مورد نظر در ترکیه
 • مشخص کردن شرایط ملک مد نظر قبل از سفر
 • سفر به ترکیه و بازدید از املاک در غالب یک تور VIP توسط هلدینگ اینوید برای اعضای خانواده
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • انتقال وجه به حساب بانکی
 • انتخاب ملک توسط متقاضی
 • بررسی و استعلامات لازم توسط کارشناسان هلدینگ اینوید
 • نقل و انتقالات سند ملکی
 • درخواست اقامت ترکیه و شهروندی برای متقاضی و اعضای خانواده


افرادی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را دارا باشند. اتباع ایرانی جزو افراد مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند.
مالک یا وکیل قانونی او باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند و انجام امور اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارتخانه مربوطه ارائه دهد. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده انتقال سند و عقد قرارداد نیز با تاخیر مواجه خواهد شد.

انواع شهروندی در ترکیه

شهروندی از طریق سرمایه گذاری:

در سال 2018، دولت ترکیه یک سیستم سریع برای اخذ ملیت ترک معرفی کرد. افرادی واجد این شرایط خواهند شد که املاکی به ارزش 250.000 دلار بخرند یا 500.000 دلار در بانکهای ترکیه سپرده گذاری کنند. در هر دو حال باید این سرمایه برای مدت سه سال باقی بماند. افرادی که حداقل 500.000 دلار سرمایه گذاری ثابت کنند یا 50 نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد شرایط می باشند.

املاک و دارندگان اجازه اقامت:

هر مالک ملکی که برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در ترکیه زندگی کند نیز در صورتی که هر سال حداقل 185 روز در ترکیه اقامت داشته باشد، می تواند درخواست شهروندی نماید. ماده 11 قانون 5901 الزامات لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را نشان می دهد. میزان حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

تولد:

ساده ترین راه این است که در یک خانواده با مادر و پدری ترک متولد شده باشید. با توجه به ماده 1 قانون شهروندی ترکیه شماره 403، متولدینی که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، حق دارند بلافاصله شهروندی دریافت کنند. حال، اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، این امر برای فرزندان تسهیل می شود. همچنین هر کس که شهروندی ترکیه خود را از دست دهد، می تواند دوباره درخواست کند.

ازدواج:

بسیاری از خارجی ها پس از 3 سال ازدواج با یک فرد ترک شهروندی ترکیه را دریافت می کنند. شرایط خاصی در این مورد وجود دارد که شامل زندگی باهم، رعایت رفتارهایی که می تواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و نیز اینکه تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

سیستم فیروزه ای:

سیستم فیروزه ای ارایه شده در سال 2017، اجازه می دهد تا افرادی که دارای مهارت و یا ویژگی خاصی در فن آوری، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر و همچنین مدیران تجاری و سرمایه گذاران برای درخواست نوع دیگری از شهروندی که تقریبا تمام حقوق عادی را دارد، اقدام کنند.

turkey

 درباره ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه

تحصیل در ترکیه

سوالات متداولل در خصوص اقامت ترکیه

سوال: روند درخواست شهروندی در ترکیه چگونه انجام می شود؟
پاسخ: هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری می کنید، جهت اخذ شهروندی ترکیه، ما درخواست شما را به اداره کل زمین و کاداستر (اداره تاپو) ارسال می کنیم. بعد از درخواست شما، آنها گزارش ارزیابی و اسناد انتقال بانکی را بررسی می کنند. اداره تاپو مدارک شهروندی را پس از 10 روز تایید می کند. با تاییدیه شهروندی، با دریافت وقت قبلی جهت اجازه اقامت به اداره مهاجرت مراجعه خواهیم کرد. با تصویب و اجازه اقامت، ما در انتها از اداره کل جمعیت و شهروندی مراجعه خواهیم کرد. پس از درخواست تاپو، تمام فرآیند توسط ما پیگیری خواهد شد. آنها طی 45 روز دریافت شهروندی را نهایی می کنند.


سوال: آیا خانواده ام هم شهروند ترکیه می شوند؟
پاسخ: بله شما، همسر و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) شهروندی دریافت می کنید.


سوال: آیا باید یک ملک به ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری کنم یا می توانم چند ملک و در مجموع به این ارزش خریداری کنم؟
پاسخ: شما ممکن است چندین ملک را خریداری کنید که مجموع ارزش آن بیش از 250.000 دلار است. شما باید همزمان برای همه اقدام به خرید کنید. اداره اسناد (تاپو) اگر ارزش اعلام شده بیش از 250.000 دلار باشد، درخواست های شهروندی را قبول می کند.


سوال: چگونه باید نرخ ارز دلار و لیر را محاسبه کنم؟
پاسخ: در تاریخ درخواست، اداره اسناد (تاپو) نرخ ارز را به ارزش بانک مرکزی ترکیه محاسبه می کند.


سوال: این روند چقدر طول می کشد؟
پاسخ: پس از دریافت سند قطعی ملک حدود 45 روز طول می کشد. دولت به منظور کاهش زمان، یک دفتر شهروندی ویژه افتتاح کرده است.


سوال: آیا من همه شرایطش را داشته باشم ، شهروندی بصورت خودکار به من اعطا خواهد شد؟
پاسخ: خیر ، تصویب شهروندی مشروط بر گرفتن تاییدیه از واحدهای امنیت ملی است که متقاضی هیچ تهدیدی برای امنیت ملی ندارد.


سوال: آیا می توانم با سرمایه گذاری املاک تجاری با درآمد اجاره خرید کنم و شهروندی ترکیه را بگیرم؟
پاسخ: بله، هر ملکی که خریداری شود، شامل این قانون خواهد شد.


سوال: به نظر می رسد درخواست برای شهروندی ترکیه پیچیده است. آیا برای این پروسه کمک خواهید کرد؟
پاسخ: کارشناسان متخصص هلدینگ اینوید از صفر تا صد پروسه با شما خواهند بود تا شما را در این روند هدایت کنند.


سوال: من وقت ندارم که به ترکیه سفر کنم. چگونه می توانم شهروندی ترکیه را دریافت کنم؟
پاسخ: جهت پروسه خرید ملک با یک وکالتنامه معتبر این امر امکانپذیر است ولی متقاضی جهت افتتاح حاب بانکی می بایست شخصا به بانک مراجعه نماید.


سوال: در یک سند ملک چند نفر ممکن است، نامشان ذکر شود؟
پاسخ: فقط یک نفر و خانواده درجه یک می توانند شهروندی بگیرند.


سوال: من قبلا املاکی در ترکیه خریداری کرده ام آیا می توانم برای شهروندی درخواست کنم؟
پاسخ: سند های ملکی که بعد از بعد از تاریخ 18.09.2018 صادر شده اند، شرایط اخذ پاسپورت را برای متقاضی فراهم می آورد.

سوال: آیا زمانیکه شهروند دائم ترکیه شدم باید شهروندی فعلی خودم را باطل کنم؟
پاسخ: خیر، قوانین ترکیه اجازه می دهد شما شهروندی دو تابعیتی یا چند تابعیتی داشته باشید. این بستگی به مقررات کشور شما دارد.


سوال: آیا باید در صورت پذیرش شهروندی ترکیه،خدمت ارتش ترکیه را بگذرانم؟
پاسخ: برای این پرسش چند پاسخ وجود دارد. اگر فرزند شما زیر 18 سال است، هنگامی که به سن نظام وظیفه برسد، بله، آنها موظف به انجام خدمت نظامی (سربازی) هستند. برای شهروندان دو تابعیتی شرایطی وجود دارد؛ شما این امکان را دارید که بین دو کشور انتخاب کنید. اگر قبلا خدمت سربازی را تکمیل کرده اید، ممکن است لازم باشد تا آن را ثابت کنید. برای افراد بالای 22 سال، لازم است در تقاضانامه سوال کنید که آیا شرایط خاصی در اداره کل جمعیت و شهروندی برای اطلاعات مناسب در این خصوص وجود دارد.


سوال: کدام ملیت ها ممکن است برای پاسپورت ترکیه اعمال شوند؟
پاسخ: تمام ملیتهایی که قادر به خرید ملک در ترکیه هستند، می توانند برای سرمایه گذاری ترکیه جهت شهروندی ترکیه اقدام کنند.


سوال: آیا مادر و پدرم نیز شهروندی دریافت خواهند کرد؟ در مورد فرزند بالای 18 سال چطور؟
پاسخ: خیر، برای اخذ اقامت والدین می بایست مبلغ 250 هزار یورو در کشور یونان سرمایه گذاری کنید.


سوال: من فرزند ناسالم (معلول) بالای 18 سال دارم؟ در مورد وضعیت او چطور؟
پاسخ: فرزند شما که قادر به مراقبت از خود نیست، از طریق والدین خود می توانید با ارائه اسناد و مدارک معتبر و ثابت کردن وضعیت فرزند، شهروندی ترکیه را دریافت کند.


سوال: آیا برای دریافت شهروندی زندگی کردن در ترکیه اجباری است؟
پاسخ: خیر.


سوال: آیا خانواده متقاضی در تمامی مراحل باید همراه او باشند؟
پاسخ: خیر، تنها متقاضی باید تمام مدارک مورد نیاز اعضای خانواده اش را به همراه خود داشته باشد ولی در اداره مهاجرت می بایست همه افراد خانواده حضور به عمل آورند.


سوال: آیا در هر مرحله مصاحبه یا آزمون نیاز است؟
پاسخ: خیر.


سوال: آیا متقاضی می تواند هر شغلی یا تجارتی در ترکیه داشته باشد؟
پاسخ: بله. متقاضی می تواند جهت تجارت شرکت ثبت نماید و آزادانه به فعالیت تجاری بپردازد. در مورد حرفه ها و مشاغلی نظیر پزشکی، وکلا و غیره لازم است که در مورد تاییدیه مدارک به ارگانهای مرتبط مراجعه شود.


سوال: فرایند شهروندی ممکن است 2 ماه طول بکشد. آیا اجازه اقامت در طول این فرآیند صادر می شود؟
پاسخ: اجازه اقامت برای شما و اعضای خانواده صادر می گردد. ما مجوز اقامت را پس از چند روز از تایید ملک و بدون هرگونه اتلاف وقت دریافت می کنیم.


سوال: آیا امکان دارد در ترکیه دارای ملیت دوگانه بود؟
پاسخ: بله، ترکیه از جمله کشورهایی است که اجازه می دهد ملیت دوگانه داشته باشید.

 

هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 17 در تماس باشید**

تماس 24 ساعته